Arabia Saudyjska i Palermo

Co możemy robić interesującego w długi weekend?

Długie weekendy to doskonałe rozwiązanie – w końcu jeżeli sprawnie do tego podejdziemy, możliwe, że będziemy mieli np. 5 dni wolnego. Naturalnie zbyt długie weekendy nie są zbyt dobre, nie powinny być również być za częste – w dalszym ciągu Polska jest krajem na dorobku, lecz z pewnością wolne każdemu pracującemu się należy. Jednakże nikt nie powiedział, iż trzeba definitywnie siedzieć w dłuższy weekend w swoim mieszkaniu, ogródku albo na działce. To takie typowe… Dużo lepszym pomysłem może być wycieczka za granicę. Choćby wycieczka do Wilna, Kopenhagi bądź Florencji.

Co roku, zwłaszcza wycieczki last minute, są w czasie długiego weekendu sprzedawane praktycznie tak szybko jak świeże bułki. To bardzo dobrze, w końcu poznawanie innych państw, społeczeństw, potraw, itp. jest niesamowicie interesujące, lecz także rozwijające. Na wycieczkę zagraniczną możemy pojechać samemu, ew. z grupą bliskich, ale także z biurami podróży. Z pewnością ta druga opcja jest tańsza. Przecież jeżeli chcielibyśmy spędzić długi weekend w Neapolu – np., sam transport to spory koszt. Choć nie jest to regułą. Można powiedzieć, iż obie opcje mają wiele atutów.

Dla takich osób, które wolą jechać samochodem, a do tego nie mają za dużo czasu i pieniędzy, można polecić zwiedzanie Polski. W końcu chociażby Sandomierz to miejsce, gdzie możemy miło spędzić weekend. Interesujące są również zamki, które pokazują burzliwą historię Polski. Dla tych osób, które raczej nie przepadają za tłumami, kategorycznie można odradzić Zakopane. Zakopane to niesamowicie popularny kurort wakacyjny, lecz kiedy jest długi weekend, zimowa stolica Polski jest oblężona przez podróżnych – szczególnie warszawiaków.

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s