Urlop – Luksemburg

Co warto zobaczyć w Europie?

Być może przyroda kontynentu, który zamieszkujemy może się wydawać dla wielu nudna, przynajmniej jeśli porównać Europę z Ameryką Południową, to jednak nie można powiedzieć, że nasze miasta są w jakiś sposób gorsze od takich miast, które są położone na innych kontynentach. Chociaż i z tą przyrodą to wcale nie jest powiedziane, iż przykładowo europejskie góry są mniej atrakcyjne – są gusta i guściki. Warto jednakże pomyśleć zatem co tak naprawdę warto zobaczyć. Powinniśmy się przede wszystkim skupić na miastach. Na początek oczywiście nasz kraj… Bardzo dobrym miejscem do odwiedzenia jest Kraków, Warszawa, lecz również chociażby Toruń.

Warto pojechać w góry i morze. Generalnie w Polsce raczej nie brakuje interesujących miejsc. Dla zwolenników wyjazdów zagranicznych można polecić wycieczki last minute do czeskiej Pragi. Trzeba otwarcie napisać, iż Praga jest przepięknym miastem – wartym przynajmniej trzech dni intensywnego zwiedzenia. Warto jednakże postarać się zostać w stolicy Czeskiej Republiki trochę dłużej, aby mieć okazję chłonąć atmosferę miasta. Jeśli pod uwagę wziąć trochę krótsze wycieczki, bardzo interesującym miejscem może być Czeski Krumlov. Pewnie niewielu Polaków zna to miasteczko – bez dwóch zdań jedno z najbardziej klimatycznych miast w Europie.

Na większą uwagę zasługują również typowo niemieckie miasta. A więc chociażby Berlin – zlokalizowany niedaleko polskiej granicy. Berlin to w tym momencie spora metropolia, w końcu jest stolicą RFN. Jednak w porównaniu do przykładowo Hamburga, Berlin wcale nie wygląda na bogate miasto – przynajmniej jeżeli wziąć pod uwagę niemieckie realia. Rewelacyjnym miejscem na organizację wycieczki jest również Amsterdam – zwłaszcza stolica Holandii powinna spodobać się młodym imprezowiczom. Tego typu miast oraz miasteczek można wymienić jeszcze wiele. To doskonały dowód na to, iż nie ma bardziej zróżnicowanego kontynentu, aniżeli Europa. To na 100% pewne.

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s