Kongens Lyngby – tanie wczasy

Skarby Danii
—–
Północna Europa bardzo często jest raczej mało doceniana przez turystów z wielu państw, co widoczne jest także i w Polsce. Z pozoru nie ma tam zbyt wielu godnych uwagi atrakcji, natomiast sama dość chłodna pogoda sprawia, że celem naszych wakacyjnych wyjazdów znacznie częściej są południowe, słoneczne kraje. Tego typu podejście stanowi jednak poważny błąd, gdyż same tylko kraje skandynawskie mogą zaoferować tak wiele interesujących rzeczy, że każdy znajdzie w nich coś odpowiedniego.
Doskonałym przykładem jest tutaj Dania, stosunkowo niewielki kraj zajmujący przede wszystkim półwysep Jutlandzki. Zaliczana jest do kręgu krajów nordyckich, zatem sama jej kultura trwale związana jest ze słynnymi wikingami. Jest to przede wszystkim kraj o bardzo długiej historii, zatem sama tylko jego stolica – Kopenhaga – skrywa w sobie całe mnóstwo godnych uwagi zabytków jak i innych atrakcji, które każdemu turyście mogą zapewnić mnóstwo zabawy.
Dania jest więc fantastycznym dowodem na to, że północna cześć Europy również może być ciekawym miejscem na spędzenie wakacji. Dodatkowo położona jest ona bardzo blisko Polski, zatem za jej odwiedzenie nie będziemy musieli nawet wiele płacić – naprawdę warto!
—–
http://polnoc-poludnie.info.plBlog
http://dexter-tv.net.plSerwis rozrywkowy
http://robin-hood.info.plPortal filmowy
http://www.gryz.euGry sportowe
***************************************************************************
Reklama: Witryna.

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s