Nantes – Tanie podróże

Co tak naprawdę warto zobaczyć we Francji?
—–
Z czym tak naprawdę kojarzy się Polakom Francja? Pewnie z samochodami, romantycznym Paryżem i przepyszną kuchnią. Jednak trudno powiedzieć, aby Francja była szczególnie popularna wśród Polaków. Rzadko odpoczywamy nad Lazurowym Wybrzeżem, zwiedzamy francuskie miasta, itp. Oczywiście Paryż jest niesamowicie popularny, lecz już np. Bordeaux dużo mniej. Dobrze, lecz co warto zwiedzić we Francji? Z pewnością należy zwiedzić Paryż – to w 100% pewne. Choć niektórzy mawiają, że Paryż to bardzo przereklamowane miasto, to nawet jeśli to prawda, trudno zweryfikować owy pogląd bez dokładniejszego zapoznania się z Paryżem!

Bez dwóch zdań na sporą uwagę zasługuje także francuska prowincja. W szczególności można pokochać francuskie miasteczka, gdy leci w TV Tour de France. Bardzo interesujące jest także południe Francji – turystyka nad Lazurowym Wybrzeżem charakteryzuje się swojego rodzaju elegancją, zatem miłośnicy raczej tanich wakacji powinni wybrać inny kraj. Bardzo ładne jest bez wątpienia Marsylia, zatem wielkie miasto portowe. Nie można także nie wspomnieć o Korsyce. Korsyka to w istocie wyspa, która ma wiele wewnętrznych problemów, w wielu przypadkach jej mieszkańcy uważają, iż Francja nie jest dla nich, woleliby niepodległość. Chociaż Francja jest sporym krajem, to jednakże dzięki bardzo dobrym autostradom oraz kolejom możemy szybko się po niej przemieszczać.
—–
Reklama: Stary wordpress wielotematyczny, Ciekawy wordpress wielotematyczny, Fajny wordpress tematyczny i Extra blog wielotematyczny.

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s