Podróżowanie po Europie

Podróżowanie samochodem po Polsce
—–
Chociaż ceny na stacji benzynowej nie są zbytnio niskie, a na dodatek nasze drogi w dalszym ciągu nie należą do ogólnie bardzo dobrych, to nie jest powiedziane, że zwiedzanie Polski za pomocą samochodu jest beznadziejnym pomysłem. W końcu można wymienić dużo pięknych miast oraz miasteczek czy tysiące zabytków, atrakcji…

Jeśli w grę wchodzi samochodowe zwiedzanie kraju nad Wisłą, na początek warto ustalić jakąś trasę. Zakładając, iż wyruszamy z Warszawy, warto na początek pojechać na Mazury. Trzeba otwarcie przyznać, że powiedzmy cztery dni w Mikołajkach to strzał w dziesiątkę.

Mazury są piękne, ale trzeba wyruszyć dalej – może Władysławowo? Generalnie jedyną wadą polskiego morza jest to, iż jest stosunkowo zimne. Jednak to chyba jedyna wada. Przecież nadbałtyckie plaże są przepiękne. Co później? Warto pojechać do Gdańska, bo to jedno z najładniejszych miast w Polsce. Kilka godzin autem od stolicy Pomorza mieści się niemniej piękne miasto, mianowicie Toruń. Potem warto kierować się na południe – dwa dni w mieście Kraków to absolutne minimum. Nawet te osoby, które już były w Krakowie, jak najbardziej powinny powtórzyć zwiedzanie. Z Krakowa warto udać się chociażby do Zakopanego, a więc stolicy polskich gór… To przykładowy plan wycieczki po kraju; można być pewnym jednego – warto odkrywać Polskę.
—–
http://www.uroda24.org.plBlog
http://www.dcfm.pl/Budownictwo
http://www.rosja24h.eu/Rosja
http://www.schoool.eu/Wikipedia
http://www.kuba24h.eu/Blog turystyczny

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s